צור קשר עם באופן טבעי פרגולות עץ ודקים

איך לבחור גדר לגינה?

מתכננים להקים גינה חדשה? מעוניינים לשדרג את הגינה הקיימת? תכנון הגינה כולל בתוכו מספר גדול של פרמטרים שצריך להתייחס אליהם, ואחד האלמנטים הדומיננטיים הוא תכנון ובחירת הגדר. התמונה הפסטורלית של בית פרטי מוקף גדרות לגינה, הייתה וכנראה תהייה לנצח התמונה האולטימטיבית לתיאור בית עם גינה פרטית. על החשיבות של הגדר והצורך בה, במאמר שלפניכם.

 

עיצוב גדר לגינה

 

כבר בשלב התכנון הראשוני צריך לבחון מספר דברים:

  • התקציב שעומד לרשותכם להקמת הגדר – כדאי להגדיר כבר בתחילת התהליך מהו התקציב שלכם להקמת הגדר. יש מבחר גדול של גדרות עץ ובמנעד מחירים רחב ביותר, ולכן רמת התקציב תוכל למקד אתכם בגדרות הרלוונטיות עבורכם. זכרו כי בתהליך עיצוב גינות פרטיות, התכנון הראשוני הוא משמעותי מאוד וכדאי להתייחס לכל הפרמטרים כבר למן ההתחלה.

 

  • סוג הגדר ועיצובה – הסוגים הרבים של הגדרות עלולים לבלבל אתכם, ולכן כדאי להתייעץ עם מעצב הגינה, ובנוסף לכך להתרשם מדוגמאות של גדרות שונות, הן באינטרנט והן במגאזינים בתחום עיצוב גינות וגדרות לבתים. קחו בחשבון שהגדר חייבת להתאים לסגנון העיצובי של הגינה, ויש להתאים אותה הן מבחינת החומרים שהיא תבנה מהם והן מבחינת העיצוב עצמו. לדוגמא: לגינה כפרית תבחרו גדר עם גימור מחוספס וטבעי יותר, עם אפשרות לשלב צמחים מטפסים ועוד. ניתן לשלב בגדרות מספר חומרים כגון עץ עם מסגרות ברזל או אלומיניום, ולצבוע את הלוחות בכל גוון שחפצים בו, החל מגוון שקוף שישאיר את העץ בגוון הטבעי שלו, ועד לצבע לבן או שחור.

 

גדרות

 

  • מטרתה של הגדר – האם הגדר נועדה ליצירת פרטיות? האם היא לצורך דקורטיבי בלבד ולהשלמת המראה הסגנוני של הגינה? ואולי יש לכם צורך להבטיח את שלומם של הילדים הקטנים או חיות המחמד שיש לכם? כנראה ששלוש השאלות ייענו בחיוב, ואכן הגדר ההיקפית אמורה לתת מענה מושלם לשלושת הצרכים הבסיסיים שפרטנו לעיל. לדוגמא: גדר פופולארית במיוחד לחזית הבית, היא גדר עץ דקורטיבית מכלונסאות, ובה לוחות עץ אנכיים שמסודרים במרווחים שווים. מידת הפרטיות נקבעת בהתאם לרווחים בין לוחות העץ, וגדר זו בהחלט מספקת תיחום מסודר של הגינה בצורה אסתטית ויפה.

 

  • גודל וגובה הגדר – רק לאחר שמיקדתם את הצורך בגדר ומידת הפרטיות שתרצו לקבל בעזרתה, תוכלו לקבוע את מימדי הגדר. לפרטיות מושלמת תבחרו בגדר צפופה וגבוהה, ולמידת פרטיות סטנדרטית תוכלו להסתפק בגובה נמוך יותר.
  • פרופורציות גודל הגדר – יש להתאים את גודל הגדר לגודל הגינה. לדוגמא: בגינה קטנה התאמת גדר לגינה קטנה כדאי לבחור בגדר אוורירית ונמוכה יחסית, שלא תחסום את תחושת המרחב. לעומת זאת, בחצר גדולה ניתן לבנות גדר גבוהה ואטומה שלא תפגום במראה ואף תדגיש את יוקרתה של הגינה. בנוסף, בגינות בינוניות וגדולות נוטים לנטוע עצים גבוהים בחלקה האחורי של הגינה, ובכך ליצרו גדר חיה טבעית, ומאחורי העצים להשלים בגדר נמוכה יחסית ובכך להוזיל עלויות.

 

  • היקף הגינה – תוכלו להחליט האם הגדר תהייה רק בחזית הבית או שהיא תקיף את כל הגינה. אפשר למצוא גינות בהן יש הבדל בין הגדר הקדמית שבה משקיעים תקציב רב יותר, לבין הגדר האחורית שהיא בעיקר לצרכי ביטחון ופחות לדקורציה. הכל תלוי בתקציב ובתכנון ועיצוב הגינה כולה. אם לדוגמא בחלקה האחורי של הגינה ממוקמת פינת ישיבה ואזורי פעילות נוספים, בניית הגדר תמשיך גם לחלקה האחורי.

 

  • בעל מקצוע – חשוב מאוד לבחור חברה או איש מקצוע שמתמחה בבניית גדרות מהסוג שבחרתם, וחשוב לראות עבודות קודמות שביצע.

 

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
באופן טבעי

אייל פניגשטיין:    054-7497011

פקס:                  153-54-7497011

דוא”ל:                sales@b-t.co.il

כתובת:               שער אפרים ,מיקוד 42835